Free Web Space | BlueHost Review  

 

СЛЕДЕН НАТПРЕВАР

НАПРЕДОК-МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

         

Почеток 14:00 ч. Недела 11 Март 2007

НАПРЕДОК – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

Последни официјални натпревари


Куп натпревари

19.10.2005 Напредок-Македонија Ѓ.П. 2:2

14.09.2005 Македонија Ѓ.П.-Напредок 2:0

30.10.2003 Напредок-Македонија Ѓ.П. 1:3

25.09.2002 Македонија Ѓ.П.-Напредок 1:4


Првенствени Натпревари

22.10.2006 Македонија Ѓ.П.-Напредок 2:1

29.05.2002 Македонија Ѓ.П.-Напредок 0:0

28.04.2002 Напредок-Македонија Ѓ.П. 2:1

01.12.2001 Напредок-Македонија Ѓ.П. 2:1

10.10.2001 Македонија Ѓ.П.-Напредок 1:2


ДА СЕ ПОПРАВИ ВПЕЧАТОКОТ

Жарко Симјановски-Напредок

момент од средбата Македонија Ѓ.П.-Напредок од есенскиот дел

  По лошиот старт во пролетниот дел од првенството нашата Македонија Ѓ.П. ќе треба да го поправи впечатокот доколку сака ја продолжи битката за шампионската титула. Во ова коло се гостува во Кичево на екипата на Напредок, на која и се потребни бодовите во битката за опстанок, па така ова би требало да биде еден интересен натпревар. Нивниот најдобар голгетер од есенскиот дел, Александар Стојановски премина во нашите редови, но сепак тоа не ветува дека лесно ќе дојдеме до бодовите. Друга олеснителна работа за нас е тоа што во тимот се враќа Владимир Деспотовски кој го прележа црвениот картон, а кај Напредок ќе недостасуваат стандардните Асков и Ничевски поради жолти картони, како и Алегелски кој е повреден.

  Во првиот дел од првенството на домашен терен победивме со 2:1 со головите на Милошевиќ и Илиќ, а Даниел Јовановски си постигна автогол.

  Натпреварот кој се игра на Градскиот стадион во Кичево, почува во 14 часот, а главен судија е Илир Сеља од Струга.

 [10.03.2007]

Инфо вести

Наредни натпревари

21 Коло 14 Март ; 14ч.

Македонија-Ѓ.П.

Шкендија-79

22 Коло 18 Март ; 14 ч.

Силекс

Македонија-Ѓ.П.


07 Март 2007

Делегирани се судиите за натпреварот со Напредок.

Главен судија:

Сеља Илир - Струга
1 асистент:

Негриески Кирил - Струга
2 асистент:

Грданоски Симе - Струга
4 судија:

Тикоски Тоде - Струга
Контролор:

Блажевски Томе – Битола Крстевски Крсте – Битола


03 Март 2007

Владимир Деспотовски нема правo на настап во дербито со Вардар. Го обработува црвениот картон што го заработи во дуелот против прилепска Победа во претпоследното 17 коло, од есенскиот дел од првеството.

КАТАСТРОФАЛЕН СТАРТ

МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.-ВАРДАР  0:2

    Во дербито на 19-то коло од нашата прва лига, видовме една бледа игра на нашите миленици, тим што не заликува ни малку, на оној што го гледавме во есенскиот дел од првенството. Сите со нетрпение го очекуваа овој дуел, одамна се збореше за него, за новите појачување, за битката за титулата. Но со играта ... [+]

  [05.03.2007]

ДЕРБИТО НА КОКТА (МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.-ВАРДАР)

   По долга пауза почнува пролетниот дел од сезоната, и тоа на најдобар можен начин, со дерби натпревар. На Кокта гостува Вардар, еден од конкурентите за шампионската титула, кој заостанува за три бода во однос на нас. Напорните припреми и ова дерби се  добра можност фудбалерите ...[+]

  [03.03.2007]

 

19 Коло Македонија Ѓ.П.-Вардар

[+] Инфо     [+] Репортажа     [+] Најава

 

Подготвителни натпревари
Македонија Ѓ.П.-Рад  1:2
Македонија Ѓ.П.-Тавриа  0:2
Македонија Ѓ.П.-Сандефјорд  0:2
Македонија Ѓ.П.-Вроцлав Сласк  0:1
Македонија Ѓ.П.-Кицбил  3:0
Македонија Ѓ.П.-Спартак Налчик  2:2
Македонија Ѓ.П.-Ордабаши  4:1
Македонија Ѓ.П.-БСК Борча  1:1
Македонија Ѓ.П.-Бежанија  0:1
Македонија Ѓ.П.-Металург  0:1

 

Табела Прва Лига
1. Работнички 40
2. Македонија Ѓ.П. 37
3. Вардар 37
4. Победа 32
5. Ренова 27
6. Пелистер 26
7. Шкендија 79 26
8. Башкими 25
9. Напредок 23
10. Силекс 22
11. Влазрими 9
12. Брегалница 9

 

 

Листа на стрелци
Филип Ивановски 10
Артим Положани 6
Мирослав Милошевиќ 5
Тони Брњарчевски 3
Вучина Шчепановиќ 3
Игор Илиќ 3
Исмаил Исмаили 2
Владимир Деспотовски 1
Горанчо Стојановски 1
Васко Митрев 1
Владан Милосављевиќ 1
Васко Божиновски 1

 

 

Филип Ивановски

Артим Положани